Home NaukaŁatwe oraz efektywne uczenie języków obcych
Łatwe oraz efektywne uczenie języków obcych

Łatwe oraz efektywne uczenie języków obcych

Coraz częściej zdarza się, że ludzie wstępują w tak zwane mieszane związki małżeńskie. Są to związki, w jakich partnerzy pochodzą z różnych krajów, a w pewnych sytuacjach nawet kultur. W takich małżeństwach, tak samo jak w każdych innych, w pewnym momencie pojawiają się dzieci. Należałoby wtedy zadbać o to, aby od początku posługiwały się językami obojga rodziców. W ten sposób wychowamy dzieci dwujęzyczne. Nauka angielskiego czy innego języka rozpocznie się w owym czasie w sposób naturalny w momencie, w jakim dziecko zacznie rozpoznawać poszczególne słowa.

Niemowlę przysłuchuje się interlokucjom rodziców, reaguje też na to, co się mówi bezpośrednio do niego. Dlatego nauka angielskiego czy polskiego przychodzi mu w sposób naturalny. Rzecz jasna pod warunkiem, że w tych dwóch językach porozumiewamy się w mieszkaniu. Jeżeli jedno z rodziców gruntownie przestaje używać swojej rodzimej mowy, dziecko nie będzie miało okazji sobie jej przyswoić. W wypadku rodzin wielokulturowych nauka angielskiego oraz polskiego jest zwłaszcza istotna. To właśnie dzięki niej dziecko będzie zdołało bez przeszkód porozumieć się z dalszą rodziną.

W wielu przypadkach zależy nam na tym, by nasze dzieci już od najmłodszych lat uczyły się rzeczy, które w późniejszym życiu mogą okazać się zwłaszcza przydatne. Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się językami obcymi. Skutkiem tego dbamy o to, aby nauka angielskiego rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie.

Rzecz jasna wypada wtenczas dopasować dobre metody. Nauka angielskiego będzie się w tym przypadku opierać poniekąd na zabawie – sprawdź również niemiecki. Kilkuletni malcy powinni przede wszystkim osłuchać się z obcym akcentem, przyzwyczaić do wykorzystywania dziwnie brzmiących słów.

Nie należy tłumaczyć im zawiłości gramatycznych, ponieważ prawdopodobnie oraz tak ich nie zrozumieją. Nauka angielskiego ma polegać poniekąd na powtarzaniu słów rymowanek, uczeniu się angielskich piosenek czy poznawaniu niewielkiej ilości obcych słów. Te zwykle wprowadza się nazywając po angielsku zabawki, którymi wspólnie się bawimy lub ewentualnie kolory potrzebne do pokolorowania obrazka w książce. Jedynie zastosowanie takich metod ma prawo przynieść spodziewane efekty.

Więcej na: speakin.pl